5 důvodů, proč pít čaj matcha

19. 11. 2017
Ne nadarmo se zelený čaj v prášku Matcha objevuje v posilovnách a u výživových poradců. Proč pít matcha tea a jaké blahodárné účinky má na naše tělo?

Někdy se nám z postele prostě nechce. Způsobuje to nízký tlak, mlhavé počasí, únava či výživný večírek. Jak vydržet celý den na nohou, nakopnout mozek k výkonu a cítit se použitelně? Zachrání vás matcha tea – japonský zelený čaj v prášku. Přečtěte si 5 důvodů, proč zařadit čaj matcha do každodenního rituálu. 

1. Detoxikace jater 

Je prokázáno, že matcha tea čistí a chrání játra před škodlivými účinky alkoholu. Velký šálek matcha čaje po alkoholovém večírku doporučují i odborníci z Marylandské univerzity jako lék proti kocovině, pro hydrataci a nakopnutí organizmu.

Matcha mimo jiné snižuje cukr a cholesterol v krvi. (Na játra působí blahodárně i avokádo.)

2. Hubnutí

Asi jste už zjistili, že zázračné tablety na hubnutí neexistují, protože naši postavu tvaruje zdravá a pestrá strava. Odborníci na výživu tvrdí, že je to až 70 %, zbytek tvoří pohyb. Hubnutí však uspíšíte správně zvolenými doplňky. Ne nadarmo se s matchou setkáte v posilovnách a v ordinacích výživových poradců. 

Kombinace katechinů a kofeinu totiž zrychluje metabolismus a spalování kalorií, což se projeví i na čilosti mozku a tělesné výkonnosti. Bdělost a "zrychlenost" ocení nejen studenti, ale i vytížení jedinci, takže každý.

čaj matcha vám pomůže zhubnout
Matcha zrychluje metabolismus i spalování kalorií.

3. Bdělost a výkonnost

Matcha má oproti kávě dlouhotrvající účinky. Obsahuje mimo kofeinu látku L-theanin, díky které se budete cítit pohodově, uvolněně, bděle a celkově spokojeně.

Matcha vás nakopne před náročnou schůzkou, zkouškou, tréninkem – vždy, ať už se jedná o fyzickou či psychickou aktivitu. Matchu dopoučujeme – osobně otestováno ve všech situacích.

matcha dodá energii
Matcha dodává energii

4. Antioxidanty

Velkou výhodou čaje Matcha je jeho koncentrace. Když vypijete jeden šálek čaje matcha, je to jako byste vypili 10 šálků běžného zeleného čaje. Na stupnici pak není dlouho nic až potom se objeví goji, granátové jablko, borůvky, které jsou na antioxidanty také bohaté.

Matcha není jen tak ledajaký zelený čaj. Pitím matchy konzumujete celé čajové listy, akorát v lahodnější tekuté podobě. Šlehaným čajem z rozemletých lístků do sebe dostanete mnohem více vitaminů, chlorofylu a antioxidantů než obyčejným louhováním. 

5. Zdravé zuby

Jahody, ocet nebo matcha tea pro bílé a zdravé zuby. Pravidelným pitím čaje Matcha podporujete mimo jiné zdraví zubů a dásní. Matcha má dezinfekční a antibakteriální účinky – odstraňuje plak, osvěžuje dech, čistí a působí preventivně proti paradentóze.

Čas vyměnit ranní kávu za šálek voňavého čaje matcha!

 matcha pro zdravé zuby a dásně
Pravidelné pití čaje matcha pro zdravé zuby a dásně

Jak si připravit vlastní šálek našlehaného čaje

Co budete potřebovat:

  1. matcha prášek ve vysoké kvalitě,
  2. miska chawan,
  3. bambusová metlička chasen,
  4. bambusová lžička chashaku.

Postup:

  • Bambusovou metličku na cca 10 min namočte do vody, aby vlákna změkla.
  • Ohřejte vodu přibližně na 80 °C. 
  • Pomocí bambusové lžičky naberte vrchovatě prášek a nasypte ho do misky. 
  • Zalijte matcha prášek vodou přibližně do poloviny misky a šlehejte jemnými, ale rychlými pohyby, které obtahují písmeno "M".

 Udělejte si radost a pořiďte si sadu na přípravu matcha tea, ke které si stačí vybrat ručně vyrobenou misku chawan.

Prohlédnout si dárkové balení Matcha tea ZDE

základní sada na přípravu domácího šlehaného čaje
Pořiďte si základní sadu na domácí přípravu šlehaného čaje matcha

Jak vám matcha chutná? Podělte se s námi o své zážitky na facebooku

Bude vás také zajímat:

Avokádo: černé nebo zelené?
Co si odnášíme ze Sushi festivalu Vienna 2017
6 zajímavostí o řase Nori

Autor článku
Margita Havlíková

 

Košík