2. degustace japonské kuchyně, jak se vydařila?

12. 03. 2016
V pátek jsme pořádali japonské několikachodové menu a také kvíz na degustačním večeru. Tady jsou výsledky vašich vědomostí a tipů. Jste vítěz? Napište nám! Pokud ne, nahlédněte aspoň do kuchyně, kde to všechno vznikalo.

Degustovalo se japonské pětichodové menu, popíjel se čaj, představovala se japonská kuchyně a v neposlední řadě se zapalovaly mozkové závity. Pro účastníky máme odpovědi japonského kvízu. Chcete se také zúčastnit japonské degustace nebo vyzkoušet něco nového? Další pořádáme v DEGU na Anenské 6 v Brně, ve čtvrtek 31. března 2016. Kupte voucher, třeba jako dárek a pochutnejte si na japonském menu a špičkovém víně!

Otázky z kvízu:

1. Rozloha Japonska je 377 944 km² - Rozlohou se Japonsko blíží nejvíce k Německu. Rozdíl je v tom, že se na tuto obyvatelnou plochu musí vměstnat 120 mil. obyvatel.

2. Druhé největší město Japonska je Yokohama - Třetí je Ósaka a čtvrté Nagoya. 

3. Edamame jsou sójové boby .

4. "Arigato" znamená "děkuji".

5. "sushi" znamená "kyselá rýže" - základem sushi je právě kyselá rýže. Pokud není použita kyselá rýže, nejedná se o sushi, např. Onigiri

6. Sushi vzniklo v Číně - Postupem času však Japonci toto sváteční jídlo přetvořili k dokonalosti, resp. do dnešní originální podoby, např. Chirashi sushi.

7. Bombový útok na Hiroshimu a Nagasaki se stal v srpnu 1945.

8. Na sushi se používá krátkozrnná kulatozrnná rýže, např. Haruka, ze které jsme připravovali Sushi a Chirashi sushi.

9. Japonci vyznávají buddhismus a šintoismus. V Japonsku se můžete setkat s mnohými šintoistickými branami torii, které symbolizují svět božstev, v nichž by člověk neměl delší dobu setrvávat, např. u moře, lesa, před vstupem do hor atd.

10. Ikebana je umění aranžování květin.

11. Matcha je zelený práškový čaj, ze kterého jste ochutnali dezert Matcha čokoládu.

12. Hyundai není japonská značka, ale jihokorejská.

13. Oficiální název Japonska je Japonsko.

Tipovací otázka: Jaká vzdálenost je mezi ČR a Japonskem? 9 074 km.

Vítězové s nejvyšším počtem bodů jsou:

Khanh Linn LeQui a Ivan Koller.

Vítězům gratulujeme, dostáváte od nás japonský zelený čaj Sencha Yabukita Nobeoka, pro předání nám stačí napsat.

Všem moc děkujeme za účast. Případným dotazům a zpětné vazbě jsme otevřeni - martin@sushimarket.cz, margita@sushimarket.cz :)!

 

Připojené obrázky

Košík