Co je vlastně surimi sushi?

23. 08. 2016
Surimi krabí tyčinky, ač se jedná snad o nejlevnější náhražku považovanou za rybí ingredienci, jsou v ČR stále bohužel velice oblíbené. Co ale surimi vlastně je a jak se jmenuje sushi s krabí tyčinkou?

Co je surimi

Většinou píšeme o tom, co děláme. Dnes píšeme o tom co NEDĚLÁME!
"Krabí" tyčinky neboli surimi v našem sushi NIKDY nenajdete. Proč?

Surimi je v překladu mleté maso, které se prodává v Japonsku v různých tvarech a barvách. Na rozdíl ale od Česka, je v Japonsku surimi k dostání opravdu jako mleté rybí nebo jiné maso.

V českých obchodech jsou tyto nápadně červené tyčinky většinou pouze s příchutí kraba, vyrobené z bílých netučných ryb (mnohdy velmi nízké procento), plné barviv, soli a jiných éček.

V poměru cena/kvalita koncového sushi se tak můžete rozhodnout už podle nabídky, zda sushi bar nabízející "kani sushi", tedy sushi s krabími tyčinkami či surimi chcete-li, navštívíte. Bar, který se tváří mnohdy jako exkluzivní, přece nebude nabízet tuto nezdravou, levnou a krabem navoněnou surovinu. N

Pozor! Někdy na vás vyzrají, a schovají surimi do krabí pasty, od které byste nečekali, že se jedná jen o rozmačkanou verzi krabích tyčinek. Pravé krabí maso by vás vyšlo podstatně dráž.

Kani sushi krabí tyčinky
Surimi krabí tyčinky, jsou bohužel v ČR stále oblíbené. Sushi se potom jmenuje "kani sushi".

...

Odborný článek o složení surimi čtěte zde.


Košík